Warsztaty Kulinarne

Warsztaty Kulinarne w Jurajskich Przysmakach to świetny sposób na urozmaicenie oferty edukacyjnej dla twojej firmy lub nietuzinkowa forma rozrywki dla tych młodszych uczestników i tych starszych

Oferta Warsztatów kulinarnych dla szkół i przedszkoli w formie zajęć zorganizowanych.

Oferta warsztatów kulinarnych dla firm i podmiotów zorganizowanych

Program obejmuje warsztaty w wybranej lokalizacji. 

1. Warsztaty „Zdrowy Fast Food”

Cz1. W tym cyklu dzieci uczą się, jak zdrowo odżywiać się poza domem. Edukujemy najmłodszych co oznacza słowo „Fast Food”, pokazujemy jak niekorzystnie wpływa na zdrowie spożywanie nadmiernej ilości tłuszczów przetworzonych i cukrów. Opowiadamy, jakie zagrożenia czekają na nas, kiedy kupujemy przetworzoną żywność i pokazujemy, co warto jeść poza domem

Cz2. W drugiej części warsztatów dzieci uczą się przygotowywać zdrową tortillę (zdrowsza wersja fast food), którą sami mogą wykonać w domu. Prowadzące posiadają niezbędny sprzęt, który jest nieszkodliwy dla dzieci, a dzięki któremu beż dodatkowych obciążeń ze strony placówki będzie można wykonać samodzielnie tortillę. Na koniec dzieci mogą degustować swoje dzieła i otrzymują naklejki.

2. Warsztaty „Piramida zdrowia”

Cz1. Na tych warsztatach uczymy się o witaminach, minerałach i innych składnikach odżywczych. Opowiadamy dzieciom dlaczego warto jeść owoce i warzywa, co się w nich znajduje. Mamy przygotowany quiz, w którym dzieci uczestniczą i odgadują, które ze zdań jest prawdą, a które fałszem. Dzieci aktywnie uczestniczą w warsztatach i uczą się przez zabawę.

Cz2. W drugiej części dzieci samodzielnie wykonują sałatkę owocową z dostarczonych przez nas owoców miękkich, łatwych do krojenia. Na koniec dzieci konsumują swoje arcydzieła i otrzymują naklejki w nagrodę.

 

·        W tych warsztatach za dodatkową opłatą możliwa jest pamiątka w postaci gry edukacyjnej „Piramida Zdrowia” wyprodukowanej przez KUMAM GRĘ. Jest to gra planszowa o walorach edukacyjnych (koszt gry 30 zł)

2. Warsztaty „Kuchnia polska”

Cz1. W tej części dzieci uczą się o tradycyjnej kuchni polskiej. Opowiadamy o tym jak wyglądają tradycyjne potrawy kuchni polskiej i jak zmieniała się ona na przestrzeni wieków. Pokazujemy dzieciom tradycyjne wyroby i uczymy jakie wartości odżywcze ze sobą niosą i dlaczego warto je jeść.

 

Cz2. W drugiej części dzieci samodzielnie przygotowują z ugotowanych wcześniej warzyw sałatkę jarzynową – jedną z najbardziej tradycyjnych sałatek w kuchni polskiej i otrzymują w nagrodę naklejkę.

 

Program obejmuje warsztaty w w ybranej lokalizacji.

1. Kuchnia polska

2. Kuchnia azjatycka

3. Kuchnia włoska

4. Kuchnia meksykańska

5. Orientalna kuchnia bliskiego wschodu.

*** Warsztaty organizowane są w formie zajęć dla dorosłych. Zaprezentowana zostaje po krótce kuchnia wybrana dla damnych warsztatów. Nastęnie w ramach programu jest gotowanie i degustowanie potraw charakterysycznych dla danego regionu. Uczestnicy aktywnie uczestniczą w warsztatach, uczą się gotować i poznają tajniki kuchni z różnych rejonów świata. Maksymalna liczba uczestników to 12 osób. wystawiamy faktury VAT.

Koszty warsztatów ustalane są indywidualnie z klientem i dostępne pod nr telefonu +48 880-481-964